איך פותחים עסק של מוניות

Picture of אנג'ל

אנג'ל

מומחה SEO, PPC, וכתיבת תוכן.

לפתוח עסק של השכרת מוניות, מה צריך לדעת? איך מתחילים? כמה מרוויח מי שמשכיר מוניות לנהגים? במאמר אני מסביר חלק מהמשתנים שצריך לקחת בחשבון, וכמה זה עולה.

תוכן עניינים

האם השכרת מוניות זה עסק טוב?

האם עסקי מוניות בישראל רווחיים? עסקי המוניות דומים מאוד לכל עסק אחר שאולי יש לכם ניסיון איתו. העסק שלכם יהיה רווחי כמובן כל עוד יש ביקוש לשירות שאתם מציעים.

האם ניתן לנהל עסק של השכרת מוניות מהבית?

בתור מנהלי העסק אתם לא צריכים להיות בשטח, אם אתם מתכוונים להשכיר מוניות לנהגים אתם יכולים לנהל את העסק מהיכן שתבחרו.

כמה מרוויחים נהגי מוניות בישראל ב-2024?

אם תשאלו נהג מונית כמה הוא מרוויח רוב הסיכויים שהוא יגיד "לא מספיק" או "על הפנים", לא סתם אומרים על נהגי מוניות שהם קצת בכיינים. לעומת זאת, יש נהגים שיגידו לכם שהם מרוויחים יפה מאוד אבל עובדים קשה בשביל זה – לעבוד קשה זה אומר – המון שעות בכביש. אם אתם מחפשים מספרים מדויקים בנוגע לכמה נהגי מוניות מרוויחים לא תקבלו לעולם מספרים אמיתיים וחד משמעיים.

אני יכול לספר לכם מהכרות אישית עם התחום שיש נהגי מוניות שבקושי גומרים את החודש ויש נהגי מוניות שחיים יפה. במונית זה בדרך כלל עניין של משמעת – כמה שנותנים יותר שעות על ההגה כך הרווחים עולים בהתאם.
מה שכן, העבודה הזאת מאוד מאוד קשה מהרבה סיבות.

ובכל זאת, אנסה לתת קצת מספרים

נהג מונית יכול להרוויח בין 300 ש"ח ל-800 ש"ח ביום אחרי הוצאות. שימו לב שיש פער עצום בין הסכומים – וזה בגלל שכל נהג מונית מתנהל אחרת. לפני שאתם מתלהבים מהסכום הזה – 800 ש"ח ליום – אתם צריכים לדעת שיש הרבה אותיות קטנות – ולהגיע לסכום הזה זה ממש ממש לא קל.

כדי להרוויח סכומים טובים במונית צריך להיות על ההגה לפחות 12 שעות ביום ולפעמים זה כולל גם עבודה בלילה. 

לנהל עסק של השכרת מוניות בפיקס

זכות ציבורית ומונית הם 2 המרכיבים העיקריים כמובן בהקמת עסק להשכרת מוניות 

אז איך מתחילים? ומה אתם צריכים לדעת? מבחינת השקעה התחלתית זה מאוד דינמי מכיוון שאתם יכולים לבחור אם להשקיע במונית חדשה או יד שניה, לרכוש זכות ציבורית או להשכיר זכות ציבורית. 

לרכוש מונית יד שניה לעומת מונית חדשה 

מונית משומשת במצב סביר יכולה לעלות בין 20-30 אלף ש"ח – אבל יש סיכוי דיי טוב שמידי כמה חודשים תגיעו למוסך לתיקונים. מוניות משומשות במצב טוב עולות בין 60-70 אלף ש"ח. עדיין ייתכן שתגיעו למוסך לתיקונים אבל הם לעתים רחוקות יותר. 

לרכוש מונית חדשה בעסק של השכרת מוניות נותן לכם שקט. למה? כי למונית חדשה יש אחריות, אם משהו מתקלקל הנהג נוסע למוסך כדי לתקן את התקלה וכמובן שהתיקון במסגרת האחריות הוא ללא עלות. אז מה החסרונות ברכישת מונית חדשה? כשאתם רוכשים מונית חדשה, לא משנה איזה דגם או איזה יצרן, אתם עומדים להפסיד הרבה כסף בירידת ערך. 

מונית בת שנתיים שווה חצי מהמחיר שבה היא נרכשה. ירידת ערך של 50%.

רכישת זכות ציבורית לעומת השכרת זכות ציבורית 

זכות ציבורית עולה לרכישה בין 200-240 אלף ש"ח. לעומת זאת השכרת זכות ציבורית לחודש עולה בין 1000-1200 ש"ח. מה עדיף? זה תלוי בעומק הכיסים שלכם. אם יש לכם כסף פנוי כדאי לכם לשקול רכישת זכות ציבורית. אם אין לכם את הסכום עדיף לכם להשכיר. 

ואחרי שכתבנו כאן על ההוצאות שיש נדבר על ההכנסות 

מהשכרת מונית מקבלים כל חודש בין 6500-7500 ש"ח. גם כאן זה משתנה בהתאם לדגם המונית שאתם משכירים. על מונית חדשה מקבלים יותר כסף ממונית משומשת. 

יש עוד הרבה משתנים שכדאי לקחת בחשבון. 

צרו קשר עוד היום עם יועץ עסקי:
אימייל: bugs.agency@gmail.com