איך לכתוב סיפור הצלחה

Picture of אנג'ל

אנג'ל

מומחה SEO, PPC, וכתיבת תוכן.

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין

דברים מתחילים להסתדר בצורה מדהימה עבורכם – אפילו טוב יותר ממה שדמיינתם

תוכן עניינים

הטוב מחכה לכם. תאמינו בעצמכם, ותנו לו להיכנס.

בתוך כל אחד מאתנו חבוי כוח, מעיין של יצירתיות, וחוכמה. אנו נושאים בתוכנו את הזרעים של כל מה שאנו חולמים להיות.

לעתים, אנו מונעים מעצמנו לפרוח. כוחות שונים, חיצוניים ופנימיים, מושכים אותנו לכיוונים שונים, מציעים עצות ודעות לגבי הדרך "הנכונה".

הטוב, מחלחל פנימה בעדינות. תחילה, אנו עשויים להבחין בו בקושי, אור קל מרצד, אך ככל שאנו פותחים את עינינו לרווחה, כך אנו מגלים עולם שלם של אפשרויות.

עלינו ללמוד לזהות את הקול הפנימי, את התשוקה הבוערת בתוכנו, ולעקוב אחריה באומץ. 

הצעד הראשון פשוט, עצרו רגע, התבוננו פנימה ותשאלו את עצמכם: מה באמת חשוב לי? מה גורם לי להרגיש חי? 

ד"ר מרטין לותר קינג ג'וניור אמר פעם: "האמונה עושה את הצעד הראשון, אפילו כשאתם לא רואים את כל גרם המדרגות."

האמונה תיתן לכם את האומץ להמשיך להאמין בחלומותיכם ואפילו לעזור לאחרים. צברתם כוח, אומץ וביטחון בכל חוויה בה הרגשתם מפוחדים בפנים.

"לחצו על כפתור האיפוס. היום יום חדש. מה שהיה אתמול – תשכחו מזה. גלו מטרה שמעניקה לכם כוח, אמצו תוכנית שתגרום לכם להתמיד" – מ.מיכאל.

"אף פעם לא מאוחר להיות מה שאתם יכולים להיות." - ג'ורג' אליוט

אל תוותרו על החלומות שלכם.

האמונה בעצמכם היא המפתח לפתיחת הדלת המונעת מכם להגשים חלום. כוונו לכוכבים והחליטו לחלום בגדול, עשו את הטוב ביותר שאתם יכולים. קבעו מטרות לפי מה שחשוב לכם.

כתבו סיפור הצלחה מעורר השראה.

אנחנו לא אמורים להתרברב על ההישגים הפרטיים שלנו, אז הרעיון של כתיבת סיפור הצלחה פרטי אולי נראה מוזר. עם זאת, גיליתי שאפילו כתיבת סיפור הצלחה אישי יכול לעורר ולעודד. מה שכן, אפשר לכתוב סיפור תוך מודעות עצמית, להישאר צנועים ועדיין לכתוב על ההצלחה שלנו.

הזהות העצמית שלי.

עזיבת מקום העבודה שלי לפני 18 שנים הייתה אחת ההחלטות הטובות ביותר שקיבלתי בחיי. מאז אני עוזר לאחרים לאחרים למצוא את הקול הפנימי שלהם, לשתף את רעיונותיהם ולגלות את העוצמה הטמונה באינטואיציה או הקול הפנימי שיש לכל אחד מאיתנו.

"מעטים מאיתנו מממשים את ייעודם; גלו מטרה שמעניקה לכם כוח, חשבו מה יכול להניע אתכם לממש את מלוא הכישורים שלכם" – מ.מיכאל.

"לא נכשלתי, מצאתי רק 10,000 דרכים שלא עובדות." - תומאס אדיסון

הקשיבו לקול הפנימי שלכם.

אם אתם רוצים לכתוב סיפור הצלחה, התחילו בהגדרת המשמעות של הצלחה עבורכם. סביר להניח שתגלו שהצלחה היא שילוב של מספר משתנים כמו – להרגיש נלהבים ממה שבחרתם לעשות בחיים.

סיפורים מעוררי השראה מתרכזים בעיקר באופן בו "הגיבור" מתמודד עם כישלון, כיצד הוא כובש את פחדיו, ואיך הוא צומח כבן אדם.

בסיפור הצלחה תמצאו את החיפוש אחר האמת, על אילו מכשולים או מצוקות היה צריך להתגבר בדרך, ועל נקודת תורפה המציגה את הגיבור כאנושי, כך קל יותר להזדהות עם סיפור ההצלחה שלו.

דמויות אייקוניות ששווה להזכיר:

1. סטיב ג'ובס הקים את "אפל" ביחד עם שותף במוסך שצמוד לבית. סטיב ג'ובס היה שותף לבניית חברה השווה מיליארדי דולרים ומעסיקה אלפי עובדים. בדרך לפסגה הוא התגבר על מכשולים רבים כולל פיטורים מהחברה שהוא הקים.

2. ביל גייטס הקים את מיקרוסופט – חברת התוכנה הגדולה ביותר בעולם. גייטס לא הצליח לסיים את לימודיו באוניברסיטת הרווארד. עם זאת, הרצון העז והתשוקה לתכנות מחשבים הביאו אותו להקים את מותג התוכנה המוכר ביותר בעולם.

3. מייקל ג'ורדן אחד משחקני הכדורסל הידועים ביותר בעולם היה ילד נמוך יחסית בילדותו, ובתחילת דרכו כשחקן כדורסל הוא הפסיד הרבה משחקים. אך המסירות והעקביות שלו סללו את דרכו להצלחה.

4. אלברט איינשטיין היה מדען ואישיות גאונית יוצאת דופן המוכרת כמעט לכולנו בכל רחבי העולם בזכות ההמצאות והתרומות הגדולות שלו למדע. איינשטיין אמר שההצלחה היא כישלון שמתקדם ומי שמעולם לא נכשל לא יכול באמת להיות אדם מצליח. במהלך ילדותו הוא סבל מכישלונות מתמשכים. הוא אפילו לא היה מסוגל לדבר בצורה שוטפת עד גיל 9. איינשטיין גורש מבית ספר ואפילו לא הצליח להתקבל לאוניברסיטה בשוויץ. אולם התמדתו ואהבה למדע הוכיחה את עצמה כשזכה לבסוף בפרס נובל לפיזיקה בשנת 1921.

5. ג'יי קיי רולינג היא הסופרת שכתבה את "הארי פוטר" הספר הנמכר ביותר בכל הזמנים, רולינג סיפרה על כישלונותיה במהלך נאום בהרווארד. היא סיפרה על חיי הנישואים הלא מוצלחים, על בדידות, ועל כך שלא הצליחה למצוא עבודה. ללא בן זוג לחיים או פרנסה, רולינג החלה חיים חדשים כסופרת. היצירתיות שלה הובילה אותה לבסוף להצלחה.

6. אברהם לינקולן נשיאה לשעבר של ארה"ב סבל באופן קבוע מכישלונות שנה אחרי שנה. לינקולן נכשל בעסקיו ועבר התמוטטות עצבים. אך עקשנותו השתלמה – לאחר שנאבק בעקביות במשך שנים הוא נבחר כנשיאה השישה עשר של ארה"ב בשנת 1861.

7. וולט דיסני מוכר כאחד מהקריקטוריסטים המפורסמים בעולם ויוצרם של מצוירים מפורסמים כמו מיקי מאוס, דונלד דאק ועוד. דיסני נכשל מספר פעמים בחייו. החל בניסיונו הלא מוצלח להצטרף לצבא, נשירתו מבית הספר ועזיבת לימודיו. המיזם שלו "אולפני Laugh-O-Gram" פשט את הרגל. לאחר מכן דיסני הצטרף לעיתון במיזורי אך פוטר בגלל שלא היה יצירתי מספיק.

8. וינסנט ואן גוך מוכר כאחד הציירים והאמנים הגדולים בהיסטוריה. עם זאת, ואן גוך חווה מספר כישלונות. בין היתר סבל ממחלת נפש. כל הסבל שעבר אף הביא אותו לשים קץ לחייו בגיל צעיר, כשהיה בן 37 בלבד. במשך כל חייו מכר ואן גוך רק ציור בודד. ואן גוך חולל מהפכה בעולם האומנויות והציור עד עצם היום הזה.

9. סטיבן קינג מפורסם כסופר המוכר ביותר בכל העולם. עם זאת, הוא חווה מספר מצוקות וכישלונות במהלך חייו. בילדותו חיי בעוני וסבל מהתמכרות לסמים ואלכוהול. למרות הקשיים סטיבן המשיך להתרכז בתחביב הכתיבה שלו ואף פיתח כמה סגנונות כתיבה חדשים.

10. סטיבן שפילברג הקולנוען הגדול שזכה באינספור פרסים על תרומתו לתעשיית הסרטים, סבל גם הוא מכמה כישלונות בחייו. הוא לא הצליח להשיג ציונים גבוהים בבית הספר, והושעה 3 פעמים מאוניברסיטת דרום קליפורניה. בעקבות תשוקתו ומסירותו, המשיך ביצירת סרטים וזכה לבסוף במספר פרסי אוסקר.

"עשו את מה שאתם אוהבים, התחילו איפה שאתם עכשיו עם מה שיש לכם" – מ.מיכאל.

ציטוטים מעוררי השראה - משפטי העצמה אישית

"אני לא מכיר נוסחה בטוחה להצלחה, אך אני מכיר נוסחה בטוחה לכישלון – נסו לרצות את כולם כל הזמן." – הרברט ביארד סוואפ
"הצלחה זה לאהוב את עצמכם, לאהוב את מה שאתם עושים, ולאהוב את איך שאתם עושים את זה." – מאיה אנג'לו
"הצלחה היא להשיג את מה שאתם רוצים, אושר הוא לרצות את מה שאתם מקבלים" – ו. פ. קינסלה
"כישלון הוא התבלין שמעניק להצלחה את טעמו." – טרומן קפוטה
"הצלחה היא לא כמה גבוה טיפסתם, אלא כיצד שיניתם לטובה את העולם." – רוי ט. בנט, האור שבלב

איך עזבתי את מקום העבודה שלי כדי לפתוח עסק?

לפני 18 שנים עברתי ממשרה בחברה גדולה למחקר כדי להקים עסק עצמאי. כשעזבתי את החברה היה לי סה"כ 10 לקוחות, וחסכון קטן של 70,000 ש"ח. הדרך לעסק משלי התחילה בשינוי הרגלי חשיבה לגביי התנהלות עם כסף, ואיך אני רוצה לחיות את החיים.
בתחילת הדרך סיפרתי לחברים על הבחירה החדשה שקיבלתי, והצעתי להם ייעוץ בשיווק ופרסום עסקיהם הפרטיים. שמחתי לעזור, זה נתן משמעות לחיי.
מה שהתחיל כתחביב שאני אוהב החל לצמוח כעסק. התחלתי להעביר סדנאות קבוצתיות ופרטיות בנושא שיווק ופרסום דיגיטלי. בין היתר עזרתי לעסקים קטנים ובינוניים לנהל ביעילות את תקציב הפרסום השנתי. בעקבות ההדרכה שלי עסקים קטנים הצליחו לחסוך כסף. כבונוס – הרגשתי שאני עושה משהו טוב עבור אנשים שאני אוהב.
החלטתי להפוך ליועץ עסקי במשרה מלאה. מאז עזרתי למספר רב של בעלי עסקים רבים לקדם את העסק בגוגל, וברשתות החברתיות. עסקים כמו:
1. https://bengurion-taxi.co.il

אני מאמין שכולנו צריכים לבחור לעסוק במה שאנו אוהבים. רק כך אנו יכולים לממש את עצמנו ברמה הגבוהה ביותר. בתחילת הקריירה העצמאית שלי, כבר בשעה 7 בבוקר הייתי במחשב עם כוס תה ירוק – התרגשתי לקראת יום חדש. עד היום מידי בוקר אני כותב פוסטים בבלוג שלי, תוכן לסדנאות שאני מעביר, שולח דוא"ל ללקוחות שלי עם מידע חשוב על כיצד לנהל נכון את העסק. אני מתקשר מידי יום לפחות ל-10 לקוחות חדשים, ומכין את לוח הזמנים ליום הקרוב.

כיצד להקים עסק - טיפים:

אהבו את העסק שלכם כמו תחביב, בנו תוכנית עסקית, שכרו יועץ עסקי עם כישורים מתאימים, התמקדו בגיוס לקוחות נוספים, צרו הפניות מפה לאוזן, תמחרו היטב את שכר הטרחה שלכם, השקיעו מחשבה בדרכים חדשות למשוך לקוחות, והתעוררו שעה מוקדם יותר כדי לבצע משימות שלא השלמתם.

עבור רבים החלק הקשה ביותר בפתיחת עסק עצמאי הוא בחירת העיתוי הנכון "לצלול פנימה", בדרך כלל מתעוררות שאלות כמו: האם כדאי להיות עצמאי במשרה מלאה או לשלב את העסק הפרטי עם עבודה בתור שכירים?
לדעתי התשובה משתנה מאדם לאדם, והתשובה כרוכה בהערכה של נקודות החוזק והחולשה שלכם, ומצבכם הכלכלי. הניסיון מלמד שחלק מרגישים שעדיף לפרוש מתפקידם ולהתחיל את העסק מיד, בעוד שאחרים תומכים בגישה זהירה יותר, הכרוכה בבניית העסק החדש במקביל למשרה יום יומית "רגילה".

הכל נהדר – אבל המציאות היא שעזיבת העבודה היומית כדי לפתוח עסק חדש היא בהחלט הדרך הפחות בטוחה. עם זאת, ישנם יתרונות לעזיבת עבודתכם בתור שכירים, והתחלת העסק החדש שלכם מיד – לדוגמה:
תוכלו להקדיש המון זמן ואנרגיה למיזם החדש שלכם. אתם תעשו את מה שאתם אוהבים, וזה לבד שיקול חשוב.
תהיו כנים עם עצמכם – האם אתם יציבים מספיק כדי להיות עצמאיים? נסו להבין באמת מה סוג האישיות שלכם, האם אתם משגשגים בלחץ? מה כושר ההתמדה שלכם? איך אתם עם מטרות ארוכות טווח? תוכלו לדחוף את עצמכם כדי להשלים משימות חשובות?

ציטוטי פסיכולוגיה חיובית

"אל תבזבזו זמן במכות על קיר בתקווה להפוך אותה לדלת" – קוקו שאנל
"תנו לשיפור עצמי להעסיק אתכם עד שלא יהיה לכם זמן לבקר אחרים" – רוי ט. בנט, האור שבלב
"התחברו מחדש למה שמשמח אתכם ומכניס לחייכם שמחה. אל תפסיקו לעשות משהו הגורם לכם אושר. נסו למצוא משמעות עמוקה יותר בעשייה, השתדלו להימנע מחיים שטחיים." – סוזן ג. יאנג
"אני מאמין באינטואיציה ובהשראה. לפעמים אני מרגיש שאני צודק. אני לא יודע בוודאות." – אלברט איינשטיין

ציטוטי מוטיבציה והשראה

"שאלה שלעיתים משגעת אותי – האם אני משוגע או שהם משוגעים?" – אלברט איינשטיין
"החיים הם כמו לרכוב על אופניים, כדי לשמור על שיווי משקל המשיכו לנוע." – אלברט איינשטיין
"אני מדבר עם כולם באותה צורה, בין אם הוא מנקה רחובות או נשיא האוניברסיטה." – א.איינשטיין
"תהיו השינוי שאתם רוצים לראות בעולם." – מהטמה גנדי
"אף אחד לא יכול לגרום לכם להרגיש נחותים ללא הסכמתכם." – אלינור רוזוולט, זה הסיפור שלי
"חיו כאילו זה היום האחרון. למדו כאילו אתם חיים לנצח. " – מהטמה גנדי
"אנו מקבלים את האהבה שאנו חושבים שמגיעה לנו" – סטיבן צ'בוסקי – ההטבה בלהיות פרח קיר
"לפעמים חוסר שלמות זה יופי, טירוף הוא גאונות ועדיף להיות מגוחך ולא משעמם." – מרלין מונרו

ציטוטים לחיים

"יש רק 2 דרכים לחיות את חייכם. האחת היא כאילו שום דבר אינו נס. השנייה היא כאילו הכל נס." א.איינשטיין
"כולנו חיים קרוב לביבים, אבל חלקנו מביט אל הכוכבים." – אוסקר ווילד, המעריצה של ליידי וינדרמיר
"סיפורי אגדות הם יותר מאשר אמיתיים, לא בגלל שהם מספרים על דרקונים, אלא בגלל שהם מלמדים אותנו שאפשר לנצח דרקונים." – ניל גיימן, Coraline
"יש לכם מוח בראש. יש לכם רגליים בנעליים. אתם יכולים לנווט את עצמכם בכל כיוון שתבחרו. אתם ברשות עצמכם. ואתם יודעים מה שאתה יודעים. ואתם אלה שתחליטו לאן ללכת" – ד"ר סוס, Oh, the Places You'll Go!
"אין ייסורים גדולים יותר מאשר לשאת בתוכך סיפור שלא סופר" – מאיה אנג'לו, I Know Why the Caged Bird Sings
"כל מה שאתם יכולים לדמיין הוא אמיתי" – פאבלו פיקאסו
"החיים הם לא על למצוא את עצמכם, החיים הם על ליצור את עצמכם." – ג'ורג' ברנרד שו
"עשו מה שאתם יכולים, עם מה שיש לכם, איפה שאתם נמצאים." – תאודור רוזוולט
"כשדלת אחת של אושר נסגרת, אחרת נפתחת. לעתים קרובות אנו מסתכלים הרבה זמן על הדלת הסגורה שאיננו רואים את הדלת שנפתחה עבורנו" – הלן קלר

ציטוטי חוכמה

"אין טעם לחזור לאתמול כי הייתי אז אדם אחר" – לואיס קרול
"כשאתם לא אוהבים דבר נסו לשנות את זה. אם אינכם יכולים לשנות את זה, שנו את הדרך בה אתם חושבים על זה. אל תתלוננו" – מאיה אנג'לו, Wouldn't Take Nothing for My Journey Now
"זו האפשרות להגשים חלום שהופכים את החיים למעניינים" – פאולו קואלו, האלכימאי
"כשאני מתייאש, אני נזכר בהיסטוריה, דרך האמת והאהבה תמיד ניצחה. היו רודנים ורוצחים, ובמשך זמן מה הם נראו בלתי מנוצחים, אך בסופו של דבר הם תמיד נופלים. חישבו על זה תמיד" – מהטמה גנדי
"אתם יכולים לומר שאני חולם, אבל אני לא היחיד. אני מקווה שיום אחד תצטרפו אלינו, והעולם יחיה כאחד" – ג'ון לנון
"וכשאתם רוצים משהו, כל היקום קושר קשר כדי לעזור לכם להשיג אותו." – פאולו קואלו, האלכימאי
"תנו לחיוך שלכם לשנות את העולם אבל אל תתנו לעולם לשנות את החיוך שלכם" – אנונימי

צרו קשר עוד היום עם יועץ עסקי:
שלחו הודעת וואטסאפ: 058-7-510-510
אימייל: bugs.agency@gmail.com